Speciale Emerce-editie MediaMonks

Op 28 januari 2011 bestaat MediaMonks, bouwers van websites, apps en games, tien jaar. Deze mijlpaal wordt groots en meeslepend gevierd in Hotel Arena èn met een speciale editie van Emerce, die in een oplage van 50.000 met Adformatie wordt meegestuurd. Ton Verheijen schreef vrijwel alle teksten. Morgen op deze website: Van kelderbox tot miljonair -het huiveringwekkende relaas van Wesley, Gin en Victor.

Er is in tien jaar tijd veel gezegd en geschreven over MediaMonks. Maar hoe is het nou echt gegaan? Daarover leest u morgen alles op deze site. Alle vragen die om een antwoord schreeuwden: Wat gebeurde er in de kelder onder Grand Hotel Gooiland? Wie is Lee Feldman? Wie is admin monk Suzanne? Hoeveel knalharde euro's legde Johannes Klien neer voor de website van zoonlief de beroemde autocoureur? En waarom moest een virtuele monnik in het gewraakte filmpje uit 2008 nou zo nodig de concurrenten in elkaar beuken? NR6, MediaRepublic, Qi, RedUrban, Clockwork, ACHTUNG!, Bone, eFocus en Fabrique kregen er flink van langs.

In een speciale editie van Emerce blikken de oprichters terug op de afgelopen tien jaar, een periode waarin het bedrijf groeide naar 110 medewerkers. Wat ooit begon in een zompige kelder onder Grand Hotel Gooiland in Hilversum, is uitgegroeid tot een miljoenenbedrijf dat door Nederlandse en buitenlandse multinationals wordt gevonden.

Victor: "De groei is ons overkomen. Ik kan me niet herinneren dat we ooit fantasieën hebben gehad over de toekomst. We hebben altijd enorm in het heden geleefd. Pas nu zijn we er aan toe om echt een strategie te bepalen voor internationale groei. We zitten pas aan het begin van onze ontwikkeling. Mijn voorspellingen voor 2011? We gaan inspelen op drie belangrijke trends: Facebook, Facebook en Facebook. En we gaan ons richten op de productie van mobiele applicaties."

recente artikelen

gepubliceerd in diverse (vak)media

"Alles begint voor mij met elimineren van kunstmest"

Berend te Voortwis van Grutto pleit voor een overstap naar regeneratieve landbouw. “De vraag is niet of we vlees moeten eten maar hoe dat op een goede manier kan."

Lees artikel »

Prefab strandpaviljoen voor 'Utrecht aan zee'

Strandpaviljoen Brisa aan de Haarrijnse plas ging afgelopen zomer open voor het publiek. MONK architecten maakte het winnende ontwerp van dit prefab-paviljoen.

Lees artikel »

Funderingsproblematiek is een ramp in slow motion

Volgens de Raad voor de Leefomgeving dreigen zo’n 425.000 woningen weg te zakken in slappe bodems. Zonder maatregelen zal de schade fors toenemen.

Lees artikel »

Ontwaakt uit coma: hij rent weer een halve marathon

Mark Vijver kreeg zes jaar geleden een hartstilstand. Hij was 20 minuten van de radar, lag negen dagen in coma ("gekoeld naar 33 graden") en herstelde volledig.

Lees artikel »

Waarom wil Horst a/d Maas geen windmolens?

Inwoners van de Noord-Limburgse gemeente Horst aan de Maas hebben de bouw van ten minste zeven grote windturbines tegengehouden. Waarom? En hoe?

Lees artikel »

Juglen Zwaan, fenomeen in gezondheidsonderzoek

Juglen Zwaan blijft verrassen met nieuwe inzichten over gezond leven. Zijn wekelijkse nieuwsbrief groeit verder en wordt door 100.000 lezers ontvangen. Een portret.

Lees artikel »

Ondanks woningnood blijft de leegstand gigantisch

Nederland telt 12 miljoen vierkante meters potentiële woonruimte in leegstaande panden. Waarom staat deze shortcut naar woonruimte niet op de politieke agenda?

Lees artikel »

AI-tomaat (bijna) volledig autonoom in kas geteeld

Kunstmatige intelligentie dringt tot op celniveau door in de tomaten die we eten. Van zaadje tot rijpe vrucht, van oogsten tot vervoeren: in elk stadium is AI in beeld.

Lees artikel »

Architect Tim Vermeend over houtbouwrevolutie

Houtbouw in een dip? Architect Tim Vermeend van Urban Cimate Architects gelooft er geen hout van: "Houten huizen worden de nieuwe standaard."

Lees artikel »

Studenten strijden voor academische vrijheid

Academische vrijheid? Die is er toch al? Nou nee. Lees het verhaal van Marlon Uljee, student psychologie aan de VU en oprichter van de Vrijmoedige Studentenpartij.

Lees artikel »